Κυριακή 3 Ιανουαρίου 2016

Ισόπαλοι 3-3 Παφος και ΕΝΠ

ΚΥΠΕ - ΛΕΥΚΩΣΙΑ 2/1/2016 19:49

Τρεις φορές πήρε προβάδισμα στο σκορ η Ένωση Νέων Παραλιμνίου στην έδρα της Πάφος F.C., όμως δεν κατάφερε να φύγει με νίκη από το Παφιακό, με τον αγώνα να ολοκληρώνεται ισόπαλος 3-3.

Στις καθυστερήσεις από αυτογκόλ του Μπόζοβιτς πήρε το βαθμό η Πάφος, ισοφαρίζοντας για τρίτη φορά την αντίπαλο της.

Η Ένωση προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Σβόγιτς για να ισοφαρίζει Κχαμαλάτζε για την Πάφο στο 8ο λεπτό.

Ο Παπαδόπουλος έδωσε προβάδισμα στην ΕΝΠ στο 20ο λεπτό και ο Νταμάχου στο 61' πέτυχε το 2-2.

Δύο λεπτά αργότερα, στο 63' ο Φροξυλιάς έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του Παραλιμνίου για να έρθει η ισοφάριση στις καθυστερήσεις από την κεφαλιά του Μπόζοβιτς που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Η Πάφος με το σημερινό βαθμό ανέβηκε στους 12 ενώ η ΕΝΠ έκανε τους βαθμούς της 14.